Forum.sci.hr Forum Index
Registracija na forum samo uz dozvolu administratora - Registration of new users to forum only with admin autorization ! 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log inLog in 

Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   
Tičan, rekonstrukcija kamenog kruga
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> Projekti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
korado
Super Korisnik
Super Korisnik
PostPosted: Thu Jun 22, 2006 22:00    Post subject: Reply with quote

igor wrote:
Astrofest 2006 je po mojem doživljaju prošao fenomenalno,
nadam se i veselim svima ostalim u budućnosti. Cool

Jesu li se svi vratili u Medulin Smile

Jos nisu obradjene sve slike, ali se mali uvid u festival alternativne glazbe i noc solaticija na Ticanu moze se naci na:
http://www.astro.hr/astrofest2006/razno/s_solstice/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
igor
Super Korisnik
Super Korisnik
PostPosted: Fri Jun 23, 2006 9:44    Post subject: Reply with quote

korado wrote:
igor wrote:
Astrofest 2006 je po mojem doživljaju prošao fenomenalno,
nadam se i veselim svima ostalim u budućnosti. Cool

Jesu li se svi vratili u Medulin Smile

Nakon skakanja kroz vatru i ostale dogodovštine neku su ostali spavati u obližnjoj šumi do 12h (pretopla odluka), i kada su već zagorili na suncu odlučili uloviti put pod noge, a neki su otišli tik nakon izlaska sunca (manje topla odluka). Druge godine bi bilo dobro napraviti kamp u šumici, a ne na livadi Smile
GO142838.jpg

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
notorious
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Fri Jun 23, 2006 14:28    Post subject: Reply with quote

Ja sam došla u Višnjan oko 20.00, s namjerom otići poslje u Tićan, ali nisam našla nikog da pitam za pojedinosti, pa sam malo promuvala se po Višnjanu i otišla. Inaće, već i u Višnjanu bilo je premnogoljudno za moj gušt. Radije ću razgledati taj kameni krug sama, u miru i tišini, mislim da je to kakvih 7-8 km od moje kuće...
Back to top
View user's profile Send private message
korado
Super Korisnik
Super Korisnik
PostPosted: Fri Jun 23, 2006 22:22    Post subject: Reply with quote

notorious wrote:
Ja sam došla u Višnjan oko 20.00, s namjerom otići poslje u Tićan, ali nisam našla nikog da pitam za pojedinosti, pa sam malo promuvala se po Višnjanu i otišla. Inaće, već i u Višnjanu bilo je premnogoljudno za moj gušt. Radije ću razgledati taj kameni krug sama, ........

Da bio je kaos... , ali se valjda nekog moglo naci na placi za dobiti informaciju? ... ako ne, to je nesto za uzeti u obzir dogodine.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
notorious
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Mon Jun 26, 2006 7:50    Post subject: Reply with quote

Jedina osoba koja je bila voljna razgovarati sa mnom bio je vozač autobusa, koji je rekao da je on iz Labina, a vozit će ljude iz Zagreba u Tićan ali najprije će napraviti jedan đir.
Back to top
View user's profile Send private message
igor
Super Korisnik
Super Korisnik
PostPosted: Thu Jun 29, 2006 9:16    Post subject: Reply with quote

Višnjanci su aktivni na svim kontinentima, "Stonehenge" tournea 2006 ! Smile

Otkriven brazilski Stonehenge

SAO PAOLO -
Arheolozi su pronašli skupinu kamenih blokova na brdu u brazilskoj Amazoni za koje smatraju da su ostaci »zvjezdarnice« stare stoljećima i potvrda da su ljudi koji su naseljavali to područje bili mnogo napredniji nego što se to dosad mislilo. Velik broj kamenih blokova – točno 127, visokih i do 2,75 metara, raspoređeni su u pravilnim razmacima oko brda u položaju poput krune. Arheolozima je posebno zanimljiva pojava koja se javlja svakog 21. prosinca, najkraćeg dana u godini, kada sjena jednog od blokova - nestaje.
- Zbog nestajanja sjene bloka koji je povezan sa zimskim solsticijem, smatramo da se radi o primitivnoj zvjezdarnici. Ovo također mogu biti ostaci neke napredne civilizacije - rekla je arheologinja Mariana Petry Cabral. I dok su Inke, Maje i Azteci gradili goleme gradove i veličanstvene skulpture, pretkolumbijska su društva u Amazoni podizala manje naseobine od drveta i gline, koje su brzo propadale u vlažnoj i vrućoj amazonskoj klimi te nestale prije mnogo stoljeća. Antropolozima je već dugo poznato da je lokalno autohtono stanovništvo pomno promatralo zvijezde i sunce. Međutim, otkriće stvarne, fizičke strukture koja je, čini se, povezivala to znanje, sugerira da su pretkolumbijski Indijanci u amazonskoj prašumi možda bili napredniji nego što se smatralo.
AO052821.jpg

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> Projekti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum