Forum.sci.hr Forum Index
Registracija na forum samo uz dozvolu administratora - Registration of new users to forum only with admin autorization ! 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log inLog in 

Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   
Zamolba

Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> Rasprave
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anita
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:47    Post subject: Zamolba Reply with quote

Na faxu sam dobila zadatak da napravim esej u kojem moram prikazati usporedbu izmedu znanosti i kvaziznanosti. Predlozila sam profesoru da uzmem astronomiju i astrologiju. Pristao je. Medutim, literaturu moram naci sama. Za astronomiju mi nije problem naci literaturu ali za astrologiju je. Potrebna mi je neka knjiga u kojoj pise nesto opcenito o astrologiji a ne neki prirucnik za horoskop. Znam da pitanje bas i nije na mjestu s obzirom da je ovo znanstveni forum ali svaka pomoc bi mi dobro dosla, pa ako netko zna neku takvu knjigu, molim neka mi javi. Unaprijed hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
nikola
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Sat Dec 24, 2005 13:58    Post subject: Re: Zamolba Reply with quote

anita wrote:
Na faxu sam dobila zadatak da napravim esej u kojem moram prikazati usporedbu izmedu znanosti i kvaziznanosti. Predlozila sam profesoru da uzmem astronomiju i astrologiju. Pristao je. Medutim, literaturu moram naci sama. Za astronomiju mi nije problem naci literaturu ali za astrologiju je. Potrebna mi je neka knjiga u kojoj pise nesto opcenito o astrologiji a ne neki prirucnik za horoskop. Znam da pitanje bas i nije na mjestu s obzirom da je ovo znanstveni forum ali svaka pomoc bi mi dobro dosla, pa ako netko zna neku takvu knjigu, molim neka mi javi. Unaprijed hvala!

Pa mislim da bi najbolje bilo otići u knjižnicu, fakultetsku ili NSB, i prolistati katalog knjiga...ili ga pretražiti preko interneta (naprimjer na www.nsk.hr)...
Back to top
korado
Super Korisnik
Super Korisnik
PostPosted: Sat Dec 24, 2005 14:53    Post subject: Re: Zamolba Reply with quote

anita wrote:
Na faxu sam dobila zadatak da napravim esej u kojem moram prikazati usporedbu izmedu znanosti i kvaziznanosti. Predlozila sam profesoru da uzmem astronomiju i astrologiju.

Ima tu nesto na stranicama zvjezdarnice i foruma:
http://www.astro.hr/ucionica/06-astrologija/index.htm
/viewtopic.php?t=121

Posebno se "tim problemom" bave pri Astronomical Sociery of the Pacific, u stvari oni su postali neka referenca rasprava astronomija-astrologija:
http://www.astrosociety.org/education/publications/tnl/11/11.html

Ako te zanimaju astroloske knjige, ima ih more u bilo kojoj knjizari/antikvarijatu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sasa
Novi korisnik
Novi korisnik
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 10:38    Post subject: Reply with quote

Koliko znam, u Rijeci se negdje (da li pri bivsem narodnom sveucilistu) organizira nekakva skola astrologije koja izdaje i nakave diplome, sve zamotano u nekakak, ako ne "znanstveni", a ono barem "obrazovni" celofan. Mozda googlanjem dodes do odgovornih pa ti oni mogu dostaviti popis literature po kojoj oni "rade"?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
anita
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Mon Jan 02, 2006 18:01    Post subject: Reply with quote

Prije svega, svima neka je SRETNA I USPJESNA NOVA 2006. GODINA! Hvala na savjetima, neke od nijh sam znala i sama ali nije vazno. Korado, kao i uvijek, nasao je dobar link koji ce sigurno posluzit svrsi, a Sasina informacija pokazala se vrlo korisnom. Nisam imala blage da tako nesto uopce postoji u Hrvatskoj. Nasla sam neke knjige i sad se konacno mogu primit posla. Cool
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> Rasprave All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum