Forum.sci.hr Forum Index
Registracija na forum samo uz dozvolu administratora - Registration of new users to forum only with admin autorization ! 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister   ProfileProfile   Log inLog in 

Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   
Završio je 3 ili Znanstveni kamp mladih
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> YSC - Youth Science Camp
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kajo
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Sat Jul 29, 2006 16:35    Post subject: Reply with quote

maja wrote:

u KNJIZI VIZITACIJA treba naći podatak o crkvi Sv. Franje na Montemezu, napr. dali je zapisana u knjizi, ako je što se za nju navodi ( napr. kojoj je župi pripadala, u kakvom je stanju, da li se u njoj odžavaju mise) .Takve sam ja podatke tražila za jednu kapelicu u Rijeci blizu moije škole i našla sam ih u biskupskom arhivu u Senju. Izvidi kakva je procedura, da li što treba platiti, tko može pregledati tu knjigu, pa mi javi ili reci Koradu. Pisan dokument o njenom postojanju bi nam bio jako jako bitan . Ja sam u Rijeci još nekoliko dana. Maja
ok. sutra je nedjelja, a i imam za ic na neko krstenje pa ču počet u ponedjeljak, rezultate traženja očekujte u utorak najkasnije srijedu. pozdrav, klaudio Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Sat Jul 29, 2006 21:13    Post subject: Reply with quote

Kajo wrote:
maja wrote:

u KNJIZI VIZITACIJA treba naći podatak o crkvi Sv. Franje na Montemezu, napr. dali je zapisana u knjizi, ako je što se za nju navodi ( napr. kojoj je župi pripadala, u kakvom je stanju, da li se u njoj odžavaju mise) .Takve sam ja podatke tražila za jednu kapelicu u Rijeci blizu moije škole i našla sam ih u biskupskom arhivu u Senju. Izvidi kakva je procedura, da li što treba platiti, tko može pregledati tu knjigu, pa mi javi ili reci Koradu. Pisan dokument o njenom postojanju bi nam bio jako jako bitan . Ja sam u Rijeci još nekoliko dana. Maja
ok. sutra je nedjelja, a i imam za ic na neko krstenje pa ču počet u ponedjeljak, rezultate traženja očekujte u utorak najkasnije srijedu. pozdrav, klaudio Smile

Super, uživaj u krsterenju i uspješna potraga,čujemo se Maja
Back to top
View user's profile Send private message
Kajo
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Mon Jul 31, 2006 17:14    Post subject: Reply with quote

maja wrote:

Super, uživaj u krsterenju i uspješna potraga,čujemo se Maja
najprije sam nazvao porečku biskupiju i tamo su me ljepo otpilili, zatim je moj tata nazvao nekog kome sam ja zaboravio ime i taj je rekao da treba ic u muzej u poreč i tamo kopat po kodičima diplomatima istrianima. Tada sam nazvao muzej i pričao s jedni ljubaznim čovjekom kojeg trebam nazvat sutra u podne da mi kaže kad to mogu doc pogledat
i da, sjetio sam se da moj djed ima neke stare karte istre na kojima su sve crkve pa sam i njega nazvao da pogleda, ali najstarija karta bila je iz 1943. tako da nije niš našao

pozdrav, klaudio
Back to top
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Tue Aug 01, 2006 8:27    Post subject: Reply with quote

Kajo wrote:
........................
sve crkve pa sam i njega nazvao da pogleda, ali najstarija karta bila je iz 1943. tako da nije niš našao
pozdrav, klaudio

Napravio si dobar posao, ajde vidi za te knjige pa ako treba dođem i ja da skupa sve pregledamo, javi mi za kad si dogovorio. Hvala ti na trudu i da li to znači da se priključuješ ISTRAživačima? Very Happy pozdrav Maja
Back to top
valentina
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Tue Aug 01, 2006 20:10    Post subject: Reply with quote

najprije sam nazvao porečku biskupiju i tamo su me ljepo otpilili, zatim je moj tata nazvao nekog kome sam ja zaboravio ime i taj je rekao da treba ic u muzej u poreč i tamo kopat po kodičima diplomatima istrianima. Tada sam nazvao muzej i pričao s jedni ljubaznim čovjekom kojeg trebam nazvat sutra u podne da mi kaže kad to mogu doc pogledat
i da, sjetio sam se da moj djed ima neke stare karte istre na kojima su sve crkve pa sam i njega nazvao da pogleda, ali najstarija karta bila je iz 1943. tako da nije niš našao

Juhu! Jeste dogovorili posjet? Ako je u popodnevnim satima, ja sam zainteresirana tj. tada mogu.
Back to top
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Tue Aug 01, 2006 20:16    Post subject: Reply with quote

valentina wrote:

Juhu! Jeste dogovorili posjet? Ako je u popodnevnim satima, ja sam zainteresirana tj. tada mogu.

Juhu Tina, znači i ti ulaziš u ekipu - super Very Happy ,evo čekam da mi se Kajo javi pa se dogovorimo, ako ja ne budem mogla s njime mogu li računati na tebe? Čujemo se, a možda i vidimo Maja
Back to top
Kajo
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Tue Aug 01, 2006 20:20    Post subject: Reply with quote

maja wrote:

Napravio si dobar posao, ajde vidi za te knjige pa ako treba dođem i ja da skupa sve pregledamo, javi mi za kad si dogovorio. Hvala ti na trudu i da li to znači da se priključuješ ISTRAživačima? Very Happy pozdrav Maja
nema na cemu, ali još nisam gotov, pitanje je dali cemo ista naci. sutra mogu od 9 do 14, čovjek je bio stvarno sretan što netko nešto traži, reko je nešto da ce on bit non stop samnom ako mi nešto nebude jasno i da se moze fotokopirat ako se nešto nađe. jesam, ali vanredno Very Happy

pozdrav, klaudio
Back to top
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Tue Aug 01, 2006 21:42    Post subject: Reply with quote

Kajo wrote:
maja wrote:

nema na cemu, ali još nisam gotov, pitanje je dali cemo ista naci. sutra mogu od 9 do 14, čovjek je bio stvarno sretan što netko nešto traži, reko je nešto da ce on bit non stop samnom ako mi nešto nebude jasno i da se moze fotokopirat ako se nešto nađe. jesam, ali vanredno Very Happy

pozdrav, klaudio

Tražiš Crkva Sv. Franje, Montemez(i sve vezano za Montemez koji se još zvao Montebello, Monte san Francesko,Cerneca), sve što god nađeš kopiraj.što ne kužiš pitaj, možda Valentina može ići sa tobom(ne zato jer ti to ne možes sam) nego se ponudila za pomoć.

Sa nestrpljenjem očekujem vijesti, dobre naravno,pozdrav Maja
Back to top
valentina
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 7:22    Post subject: Reply with quote

Za kojih sat vremena Kajo i ja krecemo u potragu. Drzite palceve! Very Happy
Back to top
white dragon
Novi korisnik
Novi korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 11:52    Post subject: Reply with quote

maja wrote:
korado wrote:
Vijest o završetku ljetne škole za mlade znanstvenike (i tehnologe) je prenio Glas Istre:
..........(snip) ........
Ako se sad opis te crkve pronađe u „Vizitacijama“, onda je na YSC-u napravljen značajan doprinos u otkrivanju i istraživanju jednog nepoznatog arheološko/kultnog objekta!

kao i u svakoj uzbudljivoj priči sad slijedi .... nastavlja se.....

Ovo je super vijest, voljela bi se prije nego idem na Brač naći sa Matejčićem i porazgovarati sa njim, inače nalazi su u zvjezdarnici u jednoj od kutija. Ako što uspiješ dogovoriti ja odmah dolazim..nestrpljiva sam..i tko će dočekati kraj kolovoza, ova me je vijest jako, jako obradovala, a vjerujem i moje arheologe koji su vrijedno radili, pozdrav Maja

wow
rado bih pomogao, još ako je neki fizički posao, da izgubim još koju kilu na montemezu... Smile
Very Happy

valentina wrote:
Za kojih sat vremena Kajo i ja krecemo u potragu. Drzite palceve! Very Happy

držim vam palčeve i nadam se da će sve dobro proći Smile
Back to top
Kajo
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 15:23    Post subject: Reply with quote

evo, završila je današnja potraga, nemogu rec sretno ali nemogu ni nesretno jer ipak smo nešto izvukli, ali ne o crkvici. Naime prešli smo CODICE DIPLOMATICO ISTRIANO svih 5 svezaka(svaki ima jedno 1000-2000 stranica) i ni u jednom nismo ništa našli. ali je tamo bila jedna ljubazna pedagogica koja nam je rekla za knjigu "Istria" i u njoj nam je našla di se spominje Cerneca i Montebello, stvar koja nas je začudila je da su to dva različita brda a ne jedno, Cerneca nije naziv za Montemez, Cerneca ili Carsena je brdo jugozapadno od Višnjana, a Montemez, Montenez, Monte san Francesko i Montebello je brdo na kojem tražimo crkvicu Sv. Franje odnosno sjeverozapadno od Višnjana.
evo citat teksta knjige Istria autora Daria Alebria: "In linea con Farini, un tempo stazione di Visignano della defunta ferrovia Parenzana che scendeva a sud da Santa Domenica, dal Belvedere si vede il monte Carsena o Cerneca e, verso San Marco, la cima del Montebello, entrambi sedi antichissime di castellieri.
potraga za pismenim dokazom o crkvici Sv. Franje još nije gotova, sad imamo namjeru posjetit višnjanskog župnika(ako ga uspijemo nac) a ja cu istodobno pokušavat uc u biskupiju u Poreč.

pozdrav, kajo
Back to top
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 21:05    Post subject: Reply with quote

Kajo wrote:
evo, završila je današnja potraga, nemogu rec sretno ali nemogu ni nesretno jer ipak smo nešto izvukli, ali ne o crkvici. Naime prešli smo CODICE DIPLOMATICO ISTRIANO svih 5 svezaka(svaki ima jedno 1000-2000 stranica) i ni u jednom nismo ništa našli. ali je tamo bila jedna ljubazna pedagogica koja nam je rekla za knjigu "Istria" i u njoj nam je našla di se spominje Cerneca i Montebello, stvar koja nas je začudila je da su to dva različita brda a ne jedno, Cerneca nije naziv za Montemez, Cerneca ili Carsena je brdo jugozapadno od Višnjana, a Montemez, Montenez, Monte san Francesko i Montebello je brdo na kojem tražimo crkvicu Sv. Franje odnosno sjeverozapadno od Višnjana.
evo citat teksta knjige Istria autora Daria Alebria: "In linea con Farini, un tempo stazione di Visignano della defunta ferrovia Parenzana che scendeva a sud da Santa Domenica, dal Belvedere si vede il monte Carsena o Cerneca e, verso San Marco, la cima del Montebello, entrambi sedi antichissime di castellieri.
potraga za pismenim dokazom o crkvici Sv. Franje još nije gotova, sad imamo namjeru posjetit višnjanskog župnika(ako ga uspijemo nac) a ja cu istodobno pokušavat uc u biskupiju u Poreč.

pozdrav, kajo

Bravo istraživači, i ja sam došla do nekih podataka ovdje u Rijeci - O vizitacijama koje nam trebaju svojedobno je pisala Nina Kudiš i uspjela sam doći s njom u vezu, pa ću dobiti te materijale, osim toga dosta je iz Poreča odneseno U Trst ali i u Pazin (KOlegij) pa bi to bilo mjesto na kojem treba tražiti. Ovaj podatak da se Montemez zove Cerneca dobili smo od Kristine Mihovilić- sada znamo da se radi o dva različita mjesta.
Javi mi sve novosti i ja javim vama što sam našla. Osim toga čitam i srednjevjekovnu hrvatsku arheologiju i tamo se spominju samo dvije takve crkve(dvobrodne, sa dvije apside) u Zadru i u Balama.Pozdrav Maja
Back to top
valentina
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 21:13    Post subject: Reply with quote

Kajo wrote:
evo, završila je današnja potraga, nemogu rec sretno ali nemogu ni nesretno jer ipak smo nešto izvukli, ali ne o crkvici. Naime prešli smo CODICE DIPLOMATICO ISTRIANO svih 5 svezaka(svaki ima jedno 1000-2000 stranica) i ni u jednom nismo ništa našli.

Sve u svemu bilo je dosta zanimljivo i, iako me povijest nije nikada osobito privlacila, razmisljala sam kako bi bilo zgodno imati vise vremena i detaljnije prouciti ove zapise. Npr. vidi se kako se u razlicitim razdobljima jako mijenjao znacaj pojedinih mjesta i teritorija, zanimljivo je pratiti povijest nekih gradjevina/imanja i sl... Na spominjanje Visnjana naisli smo samo 2 puta.

Pohvala na ljubaznosti ljudima iz Muzeja Very Happy
Back to top
maja
Čest korisnik
Čest korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 21:21    Post subject: Reply with quote

valentina wrote:
Kajo wrote:
evo, završila je današnja potraga, nemogu rec sretno ali nemogu ni nesretno jer ipak smo nešto izvukli, ali ne o crkvici. Naime prešli smo CODICE DIPLOMATICO ISTRIANO svih 5 svezaka(svaki ima jedno 1000-2000 stranica) i ni u jednom nismo ništa našli.

Sve u svemu bilo je dosta zanimljivo i, iako me povijest nije nikada osobito privlacila, razmisljala sam kako bi bilo zgodno imati vise vremena i detaljnije prouciti ove zapise. Npr. vidi se kako se u razlicitim razdobljima jako mijenjao znacaj pojedinih mjesta i teritorija, zanimljivo je pratiti povijest nekih gradjevina/imanja i sl... Na spominjanje Visnjana naisli smo samo 2 puta.

Pohvala na ljubaznosti ljudima iz Muzeja Very Happy

Juhu Tinchi, hvala na pomoći i svemu, tako bi voljela biti sa vama. Vidiš da i povijest zna biti zanimljiva.pozdrav Maja
Back to top
Kajo
Korisnik
Korisnik
PostPosted: Wed Aug 02, 2006 21:56    Post subject: Reply with quote

maja wrote:

Osim toga čitam i srednjevjekovnu hrvatsku arheologiju i tamo se spominju samo dvije takve crkve(dvobrodne, sa dvije apside) u Zadru i u Balama.Pozdrav Maja

e da, pričao mi je tata o dvoapsidnoj crkvi u Balama, naime prije jedno 10 godina renovirali su tu crkvu, ali tata mi je rekao da koliko se on sijeća(nije siguran) crkva nije imala žbuku od pijeska vec samo kamen i zemlja, a na to mi je mama dodala jednu neznam dal vaznu ili navaznu činjenicu, nikad prije ni poslije se nije desilo da se na jednom gradilištu svi razbole, a dva su dobila tuberkulozu, tata je na to reko samo da je puhao neki vjetar pa da je od toga, neznam dali je to bilo važno spomena ali eto
pozdrav, klaudio
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Forum.sci.hr Forum Index -> YSC - Youth Science Camp All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum